فروش سرور اچ پی و لیست قیمت

یکی از موارد خیلی مهم که در زمان خرید سرور اچ پی باید به آن توجه داشته باشیم، موضوع خدمات پشتیبانی سرور مورد نظر است. از آنجایی که سرورها یکی از قطعات الکترونیکی میباشند همواره امکان رخ دادن مشکل برای سرور ممکن است. پس بهتر است سروری را خریداری کنید که در مورد خدمات پشتیبانی سرور خریداری شده نگرانی وجود نداشته باشد. فرض کنید شما سروری را خریداری کنید که کارشناسان لازم برای انجام خدمات فنی برای آن سرور در دسترس نباشند، و یا قطعات مورد نیاز برای سرور خریداری شده در بازار موجود نباشد ، عدم موجودی قطعات سرور در بازار باعث خواهد شد تا در صورت بروز مشکل برای قطعات سرور شما در جایگزین کردن قطعات دچار مشکل شوید. پس بهتر است در هنگام خرید سرور سراغ شرکت‌هایی برویم که خدمات فنی خوبی را به ما می‌دهند

فروش سرور HPE بر پایه چه اصولی میباشد؟

خرید سرور HPE بر پایه کدامین نیاز سازمانی صورت می‌پذیرد؟

سرور اچ پی به دلیل برخورداری از قابلیت‌های خاص،کارایی بالا، قیمت مناسب ، دسترسی آسان به قطعات یدکی سرور ،موفق به  فروش تعداد بالاتری سرور  نسبت به سایر رقبای خود شده است. لازم به ذکر است کلیه سرورهای اچ پی نسبت به کلیه برندهای هم‌رده خویش دارای کارایی و سرعت بالا، انعطاف‌پذیری مناسب‌تر، مدیریت‌پذیری و قابلیت بروز رسانی و  بهره‌مندی از سخت‌افزار قدرتمند و قابل دسترس، تأمین امنیت در سیستم عامل  می‌باشد و با توجه به خصوصیات فوق ‌درایران بسیار مورد توجه مدیران شبکه قرار گرفته است و به نوعی بازار فروش سرور را در اختیار خویش دارد.

فروش سرور اچ پی - فروش سرور اچ پی تهران

 

قیمت سرور HP

علاوه بر مواردی که بیان شد ویژگی دیگر سرورهای HP  کاهش پیچیدگی‌ها و هزینه‌های سرویس و نگهداری می‌باشد. این امر با توجه به سیاست‌های مناسب اخذ شده توسط شرکت HPE می‌باشد و به دلیل ارائه کارایی مناسب و به دنبال آن خرید سخت‌افزارهای کمتر و در نتیجه کاهش هزینه صورت می‌پذیرد.

فروش سرور اچ پی

علاوه بر موارد فوق که موجب سهولت در مدیریت سرورها و کاهش نیروی انسانی می‌گردد.  با قابلیت ایجاد مجازی‌سازی در مقیاس بالا، نیاز به خرید سخت‌افزار کمتری وجود دارد، ضمن آنکه لایسنس ‌‌‌های موردنیاز با هزینه کمتر و قابل رقابت با رقبا در دسترس خواهد بود. در نتیجه سرورهای HP در مجموع با صرف انرژی کمتر، امنیت بالایی را فراهم می‌کنند.

یکی دیگر از سرور‌های رک مونت تولید شده شرکت اچ پی اینترپرایز و پر فروش ترین سرور رک مونت در ایران ، سرور DL380 Gen9, DL380 Gen10  است .

این سرور یک سرور رک مونت دو یونیتی است که بعد از متصل شدن به رک ، فضای دو یونیتی از رک ما را اشغال خواهد کرد. 

سرور DL380 Gen9 دارای دو اسلات پردازنده است که این دو پردازنده را میتوانیم از سری پردازنده های Intel® Xeon® E5-2600 v3 product family و یا Intel® Xeon® E5-2600 v4 product family انتخاب کنیم . که در صورت انتخاب پردازنده ی مورد نظر از این سری پردازنده ها تعداد ۴ تا ۲۲ هسته پردازشی به ازای هر پردازنده در اختیار ما قرار خواهد گرفت . 

بر روی سرور اچ پی  HPE DL380 Gen9  به ازای هر اسلات پردازنده تعداد ۱۲ اسلات مموری قرار داده شده است، که این اسلات ها را میتوانیم با مموری های HPE DDR4 Smart Memory پر کنیم در صورتی که بخواهیم به بالاترین قدرت پردازش این سرور دست یابیم میتوانیم از مموری های ۱۲۸گیگابایتی بر روی این اسلات ها قرار دهیم ، که در این صورت مقدار ۳ ترابایت مموری در اختیار ما خواهد بود . که این موضوع تاثیر به سزایی بر روی سرعت پردازش اطلاعات ما خواهد داشت .

سرور اچ پی DL380 Gen9   قابلیت در بر گرفتن درایو های LFF و SFF را داراست. که در صورتی که بخواهیم از درایو های SFF استفاده کنیم تعداد حداکثر ۲۴ درایو و در صورتی که بخواهیم از درایو های LFFاستفاده کنیم حداکثر ۱۲ درایو میتوانیم بر روی این سرور قرار دهیم . البته در صورتی که تمایل به استفاده از درایو ها در پشت سرور داشته باشیم ، دو درایو SFF و یا سه درایو LFF میتوانیم در پشت سرور قرار دهیم .

سرور DL380 Gen9  به صورت On-board  یک کارت شبکه و یک استوریج کنترلر را بر روی خود جای داده است . که این استوریج کنترلر یک ساتا کنترلر به مدل B140i است که تنها قابلیت پشتیبانی از درایو های SATA  را دارا میباشد . و در صورتی که بخواهیم از درایو های SAS و یا غیره بر روی این سرور استفاده کنیم ، میبایست از استوریج کنترلرهای مناسب دیگر ، مانند P440 بر روی این سرور استفاده کنیم .

همچنین همانطور که بالا گفته شد این سرور یک کارت شبکه به صورت On-board  را داراست ، که این کارت شبکه یک کارت شبکه چهار پورت به مدل 331i است که می‌تواند اطلاعات را با سرعت 1Gb در ثانیه انتقال دهد. بدیهی است که در صورت نیاز میتوانیم از کارت شبکه های دیگر با تعداد پورت دیگر و یا سرعت انتقال دیگر بر روی اکسپنشن اسلات‌های این سرور قرار داده تا نیاز خود را برطرف نماییم .

یکی از قابلیت‌هایی  که شرکت اچ پی جهت آسان‌تر شدن مدیریت و کنترلر سرورهای خود برروی سرور‌ها تعبیه کرده است قابلیت ILO می‌باشد . سرورDL380 Gen9 از این قابلیت مستثنی نبوده و از قابلیت ILO برخوردار می‌باشد . که طبیعی است این قابلیت تنها از توانایی های پایه‌ای ILO  بر خوردار بوده و در صورت نیاز به قابلیت‌های بیشتر می‌بایست از لایسنس‌های مربوطه استفاده نماییم .